Hava, Toprak, Su, Bitki Analizleri

Verimli bir tarım faaliyetini gerçekleştirebilmek için uygun bir toprak, uygun bir teneffüs, tüm canlıların yaşam ortamı için gerekli gazlar (hava) ve yaşam kaynağı olacak su son derece önemlidir.

Bitki, su ve toprak analizleri genellikle laboratuvar ortamlarında yüksek teknoloji gerektiren cihazlar ile sağlanmaktadır.

Yetiştirilmek istenen bitkilerin uygun ortam koşullarının sağlanması ve üretilen bitkinin yaşamasına, verim ile sonuçlanan tarım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine münhasır süreçlerin optimize edilmesi adına bulunan yada oluşturulan ortamların analiz edilmesi verimlilik adına önem teşkil etmektedir.

Hava Analizi insan hayatında olduğu gibi tüm dünya standartlarında herhangi bir canlının herhangi bir kategoride, her canlı için önemli yer teşkil etmektedir. Analiz Yöntemi ve nedeni ne olursa olsun dünya standartlarının korunabilmesi yada çalışma ortamlarının insan sağlığına etkisi veya bir tarım ürünün ihtiyaç duyduğu ortamın belirlenmesini hava analizinin yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir